Перейти до основного вмісту
Лого

Колеги, у минулому році побачив світ порадник: РЕНОВАЦІЯ МУЗЕЇВ: архітектура доступності і безпеки.

Опис довідника :

"В останні роки роль музею змінилася: зі звичного сховища мистецтва він трансформувався у динамічний простір, що залучає та надає новий досвід. Традиційно у фокусі були цінні колекції, захопливі виставки та постатькуратора. Сучасний курс музею вимагає додаткових пріоритетів – інклюзивності та безпеки колекцій.

Ми розуміємо, що вдало спроєктований, доступний музей не лише відкриває свої двері для різноманітних спільнот, але й зберігає колекцію для майбутніх поколінь. Це відповідає Рекомендації ЮНЕСКО 2015 року про охорону та популяризацію музеїв і колекцій, їхнього різноманіття та ролі в суспільстві1, де музеї стимулюючі та мотиваційні простори для передачі знань, ведення дискусій та міжкультурних діалогів. Музеї є важливим центром формальної та неформальної освіти, забезпечують соціальну згуртованість та сталий розвиток громади. Музеї є урбаністичними хабами, які мають місію у формуванні громадянської самосвідомості, ідентичності та розвитку соціальних зв’язків. Тому критично необхідно, щоб ці установи були безбар’єрними та доступними для усіх груп відвідувачів. Музеї відіграють фундаментальну соціальну роль та є життєво важливими публічними просторами, що мають охоплювати все суспільство, а отже музеї можуть бути простором для роздумів і дебатів на історичні, соціальні, культурні та наукові теми. Архітектура музею впливає на здатність взаємодії відвідувачів із експонатами та забезпечує належні умови для збереження творів.


Посібник є результатом серії семінарів, проведених у рамках проєкту ЮНЕСКО, Національної спілки архітекторів України і Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків за фінансової підтримки Надзвичайного фонду спадщини ЮНЕСКО (HEF). Семінари об’єднали архітекторів, музейних працівників, соціологів та спеціалістів у сфері культурної спадщини для напрацювання стратегій для музеїв України у цих напрямах. Цей проєкт спрямований на підтримку Національної стратегії2 зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та Плану заходів з її реалізації, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Забезпечення безбарʼєрного доступу – це про створення середовища, доступного та комфортного для всіх громадян: дітей, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, громадян похилого віку, осіб з дитячими візками тощо."

З приємністю повідомляю, що наша кафедра прийняла участь у цьому проєкті Україна-ЮНЕСКО.

Крім загальних рекомендацій ми з Сергієм Стояном долучилися до розробки проєктних пропозицій музею Ханенків у Києві,  "Пропозиції з покращення стану інклюзивності та модернізації фондосховищ (капітальні заходи)", розділ 3-4, стор. 45.

Завідувачка кафедри архітектури

та збереження об'єктів

Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 

д.арх. Ірина КОРОТУН

 

image 

 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності