
- четвер, 1 серпня 2024 р.
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ І ВИПУСКНИКИ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ 2019-2024 РОКІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «АРХІТЕКТУРА ТА МІСТОБУДУВАННЯ». Запрошуємо до участі у Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Збереження і сталий розвиток культурної спадщини», присвяченому 70-річчю членства України в ЮНЕСКО. Конкурс дипломних проєктів випускників відбуватиметься впродовж серпня - вересня 2024 року. Переможці конкурсу будуть відзначені відповідними дипломами (гран-прі, 1, 2 або 3 місце) та пам`ятними подарунками. Учасники конкурсу отримають сертифікати.
Мета конкурсу:
- професійна підтримка збереження і сталого розвитку культурної спадщини закладами вищої освіти України;
- підготовка кваліфікованих архітекторів задля забезпечення фахового супроводу збереження і сталого розвитку культурної спадщини у повоєнному відродженні України;
- популяризація фахової освіти за напрямами: реставрація і сталий розвиток культурної спадщини.
Завдання конкурсу:
- виявлення і професійна підтримка талановитих випускників спеціальності 191 «Архітектура та містобудування», орієнтованих на збереження і сталий розвиток культурної спадщини;
- поширення тематики збереження і сталого розвитку культурної спадщини в підготовці бакалаврів і магістрів спеціальності «Архітектура та містобудування».
Учасники конкурсу: випускники 2019 - 2024 років закладів вищої освіти 191 спеціальності «Архітектура та містобудування» за освітніми ступенями «Бакалавр» і «Магістр».
Журі конкурсу: провідні науковці, представники закладів вищої освіти України та практики у галузі архітектури - представники громадських організацій та об'єднань, зокрема ЮНЕСКО, УНК ІКОМОС, НСАУ (за рекомендацією установ та організацій).
Формування складу журі - до 15 серпня.
Голова журі конкурсу обирається прямим голосуванням з членів журі під час онлайн-зустрічі.
Журі працює в онлайн-режимі. Результати розгляду за кожною темою номінацій оприлюднюються в онлайн-анкеті за 5 категоріями: гран-прі, 1 місце, 2 місце, 3 місце, учасник.
Термін і місце проведення – онлайн, серпень-жовтень 2024 року.
Дедлайн терміну подачі робіт на конкурс - 15 вересня 2024 року.
Підведення підсумків конкурсу - 15-30 вересня 2024 року.
Вручення нагород переможцям конкурсу – 1-5 жовтня 2024 року (м. Чернівці).
Номінації конкурсу:
1. Реставрація і сталий розвиток пам'яток архітектури та містобудування, об`єктів культурної спадщини Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
2. Регенерація середовища історичних міст
3. Сталий розвиток міських ландшафтів та об'єктів садово-паркового мистецтва
4. Збереження та реставрація спадщини модернізму
5. Реновація масової забудови 60-х років ХХ ст.
6. Теоретичні дослідження основ збереження культурної спадщини.
Умови участі у конкурсі. До конкурсу допускаються захищені кваліфікаційні роботи освітніх рівнів «Бакалавр», «Магістр» за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування», захисти яких відбулися впродовж 2019-2024 років.
Для участі у конкурсі, автору проєкту або керівнику його роботи, необхідно:
- заповнити онлайн анкету
- надіслати електронні файли демонстраційної частини кваліфікаційної роботи (дипломного проєкту): анотацію (до 500 знаків); розкладку та презентацію.
Вимоги до електронних файлів робіт учасників конкурсу.
Електронні файли роботи надсилаються у відповідному розділі гугл форми.
Електронний файл подається у форматі pdf / jpg / pptx. Розмір файлу/ файлів - не більше 100 мб. Максимальна кількість файлів – 5.
В назві самого файлу або на розкладці не вказується прізвище, ім’я, по-батькові або інші дані, які засвідчують особу учасника конкурсу та його керівника.
Для позначення файлів необхідно запропонувати власний шрифт - код із 6 цифр (крім 000000, 000001,....000010). Шрифт вказати на розкладці із роботою та у назві файлу.
Наприклад:
2024_Огляд-конкурс_(власний шрифт із 6 цифр)_ Номінація (Тема 1,2,3,4,5,6) категорія зжимання - середня, без втрати якості зображення (програма iLove PDF https://www.ilovepdf.com/ru/compress_pdf, або інша, що забезпечує високий стандарт відтворення зображення файлів).
Всі учасники, хто заповнив форму і надав роботу на конкурс, отримують доступ до депозитарію електронної версії дипломних проєктів на гугл-диску (без права редагування).
Нагороди.
Учасники конкурсу та керівники дипломних проєктів отримають сертифікат учасника (окрім переможців).
Переможці – автори кращих дипломних проєктів за рішенням журі, отримають дипломи відповідної категорії: гран-прі, 1, 2 або 3 місце, та пам`ятні подарунки.
Заключний етап конкурсу «ЗБЕРЕЖЕННЯ І СТАЛИЙ РОЗВИТОК КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ».
Орієнтовна дата завершення конкурсу – 1-10 жовтня 2024 року. Вручення нагород відбудеться (очно) Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Організаційний комітет