Навчальні курси: Історія архітектури і містобудування; Дизайн і планувально-просторова організація готельно-ресторанних закладів; Критика сучасних архітектурних теорій; Глобалізація, архітектура і розвиток у пріоритетах ЮНЕСКО; Актуальні питання організації охорони та збереження матеріальної культурної спадщини на міжнародному рівні; Історія українського мистецтва;
Баланюк Ю.С. член наукової ради Центру управління об’єктом ЮНЕСКО; співзасновниця ГО «Центр історико-культурної спадщини імені Йозефа Главки» та ГО «Об’єднання випускників та друзів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича», член УНК ICOMOS.
Баланюк Ю.С. також здійснює підприємницьку діяльність та є власницею дизайн-студії «Ар-деко», яка працює у напрямку планувально-просторової організації інтер'єрів.
Після завершення навчання у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича (магістр: спеціальність політолог-міжнародник, країнознавець, перекладач) Баланюк Юліана Сергіївна вступає до аспірантури у 2012 році. У 2016 році Ю.С. Баланюк захистила кандидатську дисертацію з політичних наук на тему: «Політико-правові механізми формування та збереження об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні». В ході написання дисертації нею було опрацьовано багато джерел з історії архітектури та містобудування, що стали аналітичною основою наукового дослідження. З 2012 по 2014 рік викладала у Коледжі дизайну та економіки (м. Чернівці). 3 2015 року працює на кафедрі архітектури за сумісництвом, а з 2016 року – штатним працівником, на посаді асистента кафедри архітектури та збереження об`єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
У 2017 році після навчання у ліцензованому навчальному центрі у м. Київ. отримала диплом дизайнера інтер’єрів. У 2024 році здобула кваліфікацію магістра зі спеціальності Будівництво і цивільна інженерія.
Успішно завершила курси післядипломної освіти у Вищій школі дизайну Гарвардського університету (США, Harvard University Graduate School of Design) за напрямами історія та теорія архітектури, основи дизайну, 2019 рік; в міжнародному університеті в м. Сеговія (Іспанія, IE School of Architecture and Design) за напрямами історія та теорія архітектури, основи дизайну, 2020 рік; в малопольській школі публічного управління, Краківський університет (Польша, Cracow University), 2022 рік; у римському університеті Сапієнса (Італія, Sapienza Universita di Roma) з охорони культурної спадщини, 2022 рік. Брала участь у сертифікаційній програмі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за напрямом "Основи будівництва та цивільної інженерії" (2022-2024рр).
Сертифікат зі знання англійської мови рівень С1.
У 2023 році Баланюк Ю.С. присвоєно вчене звання доцента кафедри архітектури і збереження об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Баланюк Ю.С. активно займається громадською діяльністю на університетському, національному і міжнародному рівні. До наукових і культурних заходів та проєктів активно залучає студентів підтримуючи ініціативи ЮНЕСКО та Європейської комісії. Баланюк Ю.С. є співорганізатором міжнародних та міських конференцій, круглих столів, конкурсів, які присвячені архітектурі, культурі та збереженню Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Баланюк Ю.С. заміжня, має доньку 2010р.н.
Історія архітектури і містобудування: метод. рек. до семінарських занять / укл.: Ю. С. Баланюк. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2023. 28 с. https://archer.chnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/6656
Історія архітектури і містобудування: тексти лекцій / роз.: Ю. С. Баланюк. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2022. 119 с. https://archer.chnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/7008
Історія українського та світового мистецтв : метод. рек. до семінарських занять / укл.: І. О. Хілько, Ю. С. Баланюк. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2022. 48 с.
https://archer.chnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/6655
Korotun I., Balaniuk Y., Vakolyuk A. Historical traditions and cultural and economic tenability of the modern landscape design of the Residence of Bukovinian and Dalmatian Metropolitans. Scientific Journal of Latvia University of Life Sciences and Technologies Landscape Architecture and Art. 2021.Vol. 19. № 19. Р. 73-84. https://doi.org/10.22616/j.landarchart.2021.19.07 ISSN: 2255-8640 ISSN: 2255-8632 (Scopus).
Баланюк Ю.С. Досягнення і проблеми наукових досліджень, збереження і розвиту архітектурно-містобудівних об’єктів культурної спадщини України. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія «Архітектура». 2022. Вип. 4. № 1. С. 10-20. https://doi.org/10.23939/sa2022.01.010
Баланюк Ю.С. Репрезентація пам’яті, як функція сучасної міської архітектури (на прикладі аналізу меморіалу Голокосту у Берліні). Архітектурний вісник КНУБА. «Сучасні проблеми Архітектури та Містобудування», 2022 (24-25). С. 73-79. https://doi.org/10.32347/2519-8661.2022.24-25.73-79
Баланюк Ю.С. Становлення механізмів охорони, збереження та використання архітектурної спадщини в Італії. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія «Архітектура». 2023. Вип. 5. № 1. С.34-43. https://doi.org/10.23939/sa
Коротун І.В. Баланюк Ю.С. Повторне використання об’єктів нерухомої культурної спадщини з адаптивними елементами, як спосіб збереження і популяризації. Архітектурний вісник КНУБА. «Сучасні проблеми Архітектури та Містобудування», 2021 (61). С. 94–106. https://doi.org/10.32347/2077-3455.2021.61.94-106
Публікація тез в міжнародній конференції у м. Вільнюс (Литва) «Interdisciplinary Research: Scientific Horizons and Perspective», тема «Особливості формування ранньохристиянської архітектури в античному світі».
Публікація тез в міжнародній конференції у м. Цюріх (Швейцарія) «Grundlagen der Modernen Wissenschaftlichen Forschung», тема «Дипломатія і Всесвітня спадщина: сучасні тенденції на внесок ЮНЕСКО у міжнародний діалог».
Публікація тез участь в міжнародній конференції у м. Грац (Австрія) тема «Впливи і роль європейських установ на розвиток архітектурної освіти в Україні на прикладі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича».
Публікація тез участь в міжнародній конференції у м. Вінниця/Відень (Австрія) «An Integrated Approach to Science Modernization: Methods, Models and Multidisciplinarity», тема «Другорядні і допоміжні території об’єкту ЮНЕСКО Резиденція митрополитів Буковини і Далмації та їх можливе пристосування до туристичної інфраструктури».
Публікація тез на тему «Роль ЮНЕСКО в збереженні культурної спадщини в умовах конфлікту» у міжнародній науково-практичній Конференції «50-річчя Всесвітньої спадщини: уроки минулого, виклики сьогодення та перспективи» М. Чернівці.
Публікація тез «Репрезентація пам’яті, як функція сучасної міської архітектури (на прикладі аналізу меморіалу Голокосту в Берліні)» у 6-й міжнародній науково-практичній конференції КНУБА «Архітектура історичного Києва: історія,теорія, практика».
Публікація тез на тему «Величний дух сценографії бароко в творчості сім’ї Галлі-Бібієна» у міжнародній конференції Львівської політехніки «Вплив архітектурно-сценографічних ідей Є.Лисика на творчість архітекторів України і світу».
Публікація тез в міжнародній конференції у м. Хмельницький «Естетика та мистецький вимір сучасності: історія, сучасний етап та перспективні напрямки розвитку», тема «Незаконний обіг культурних цінностей в умовах глобалізації та пандемії: стан та методи боротьби».
Публікація тез у Всеукраїнській науково-практичній конференції ХНУМГ ім. О. Бекетова "Традиції та іновації у архітектурі та містобудуванні" , тема "Механізми охорони, збереження та використання архітектурної спадщини в Італії"
За роки викладацької діяльності було підготовлено більше 25 студентів до університетської конференції
Співорганізатор щорічних Главківських читань та заходів до Дня пам’яток (18 квітня).
Співорганізатор міжнародної конференції з мови та культури їдиш (2018)
Співорганізатор міжнародної науково-практичної конференції «50-річчя Всесвітньої спадщини: уроки минулого, виклики сьогодення та перспективи»
Курси підвищення кваліфікації в малопольській школі публічного управління, Краківський університет (Польша, Cracow University), 2022р.
Курси післядипломної освіти у Вищій школі дизайну Гарвардського університету (США, Harvard University Graduate School of Design) за напрямами історія та теорія архітектури, основи дизайну, 2019 рік.
Курси післядипломної освіти у в міжнародному університеті в м. Сеговія (Іспанія, IE School of Architecture and Design) за напрямами історія та теорія архітектури, основи дизайну, 2020 рік.
Курси післядипломної освіти у римському університеті Сапієнса (Італія, Sapienza Universita di Roma) з охорони культурної спадщини, 2022р.